Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Drukarki
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Drukarki
Nowe niskokosztowe drukarki fotograficzne A4 firmy Epson
środa, 22 października 2014 21:23    Drukuj Email

Epson zaprezentował nowe drukarki fotograficzne A4 wyposażone w system stałego zasilania w atrament oraz dotykowy wyświetlacz LCD. uzyskanie zdjęcia formatu 10x15 cm trwa zaledwie 12 sekund.

Sześciokolorowe drukarki fotograficzne Epson A4 z systemem stałego zasilania w atrament, które nie wymagają komputera.
Epson zaprezentował sześciokolorowe drukarki fotograficzne A4 z systemem stałego zasilania w atrament i wyświetlaczem - L850 i L810, które nie wymagają komputera. Oba modele umożliwiają drukowanie zdjęć przy bardzo niskich kosztach i są przeznaczone dla miłośników fotografii, fotografów okolicznościowych, studiów fotograficznych, agencji reklamowych oraz placówek edukacyjnych, którym zależy na wysokiej jakości szybkim i ekonomicznym drukowaniu zdjęć. Uzyskanie kolorowego zdjęcia formatu 10 x 15 cm trwa zaledwie 12 sekund. Szybkość drukowania strony A4 na urządzeniach L850 i L810 wynosi do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym1.

Epson L850 1

Dla fotografów okolicznościowych największą zaletą modeli L850 i L810 jest to, że mogą pracować samodzielnie. Mogą drukować, a w przypadku L850 - także skanować i kopiować bez podłączenia do komputera. Model L850 skanuje i zapisuje pliki bezpośrednio na karcie pamięci. Obydwa urządzenia mogą drukować zdjęcia z kart pamięci lub bezpośrednio z dowolnego aparatu fotograficznego z technologią PictBridge. Obie drukarki są wyposażone w panel dotykowy do nawigacji z ekranem LCD o przekątnej 6,9 cm, zapewniający kontrolę funkcji skanowania, kopiowania i drukowania.

Epson L810 2

„Zdajemy sobie sprawę, że fotografia okolicznościowa wymaga niezawodnej drukarki A4, która umożliwia niemal natychmiastowy wydruk zdjęć. Postanowiliśmy pójść jeszcze o krok dalej i stworzyliśmy dwie drukarki, których użycie nie wymaga nawet komputera. Mając wciąż na uwadze jakość wydruków, w modelu L850 i L810 zastosowaliśmy technologię Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson. Połączenie tych rozwiązań gwarantuje dokładność i niezmienną jakość zdjęć i dokumentów w rozmiarze A4 oraz brak konieczności częstych zabiegów konserwacyjnych” - wyjaśnia Grzegorz Mencfel, menedżer w polskim oddziale Epson Europe.

Epson L810 1

Urządzenia L850 i L810 wykorzystują innowacyjny, pojemny system stałego zasilania w atrament firmy Epson (ITS). Gwarancja producenta obejmuje 3 000 stron wydruku lub rok korzystania z urządzenia. Oba modele zostały zaprojektowane do drukowania dużych ilości zdjęć i dokumentów przy najniższych możliwych kosztach. Te sześciokolorowe drukarki korzystają z dużych butelek z atramentem o pojemności 70 ml, co pozwala wydrukować - z jednego kompletu atramentów - do 1800 zdjęć o rozmiarze 10 x 15 cm2. Technologia szybkiego uzupełniania atramentu zapewnia czyste i łatwe uzupełnianie. Drukarki L850 i L810 mogą także drukować na powierzchni płyt CD/DVD.

Obydwa modele będą dostępne w Polsce w styczniu 2015 roku, a ich ceny nie są jeszcze znane.

Epson L810 3

Funkcje:

  • Drukarka, skaner i kopiarka (L810 tylko drukowanie)
  • Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności
  • Technologia Micro Piezo
  • Oryginalny atrament firmy Epson
  • Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,9 cm z panelem dotykowym do nawigacji
  • Szybkość drukowania w formacie A4: do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym2
  • Szybkie drukowanie zdjęć - drukowanie zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm w ciągu ok. 12 sekund2
  • Drukowanie bezpośrednio z kart pamięci i aparatów z technologią PictBridge
  • Sześć butelek o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson (CMYKLcLm) w zestawie z drukarką

1. Informacje na temat warunków testowych można znaleźć pod adresem www.epson.eu/testing.

2. Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 29103. Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 29102. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Konica Minolta bizhub C35 i bizhub C35P
środa, 08 września 2010 17:55    Drukuj Email

bizhubC35----080Konica Minolta wprowadza na polski rynek kolejną nowość. To rozwiązanie dedykowane działom w dużych firmach albo małemu biznesowi jako urządzenie centralne - modele bizhub C35 i bizhub C35P.
Bizhub C35, drukujący z prędkością 30 stron na minutę w kolorze i czerni – w dużej firmie będzie idealnym rozwiązaniem dla działu, dla małej stanie się centrum inteligentnego zarządzania.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 
Epson Stylus SX525WD z obsługą Wi-Fi
wtorek, 10 sierpnia 2010 18:55    Drukuj Email

Epson_Stylus_SX525WD---080Epson Stylus SX525WD to urządzenie wielofunkcyjne obsługujące szybką łączność Wi-Fi, które jest przeznaczone dla użytkowników domowych. Urządzenie oferuje szybki, automatyczny druk dwustronny oraz skanowanie i kopiowanie. Zostało także wyposażone w duży ekran LCD do przeglądania i drukowania zdjęć, a także ładowany od przodu, łatwo dostępny zasobnik na papier. Drukarka pozwala także na kopiowanie i drukowanie bez użycia komputera. … 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Nowe kolorowe drukarki sieciowe Konica Minolta
czwartek, 22 lipca 2010 21:00    Drukuj Email

magicolor_4750DN---080Nowe urządzenia Konica Minolta magicolor 4750EN i magicolor 4750DN to kolorowe drukarki sieciowe w ofercie firmy. Obie są wyposażone w opcje szybkiego drukowania sieciowego poprzez gigabitowy interfejs Ethernet. Urządzenia zapewniają obsługę języków PCL i PostScript z opcjonalnym rozszerzeniem o XPS. Doskonale sprawdzą się w niedużych firmach oraz grupach roboczych. …

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Drukarki domowe Epson
czwartek, 15 lipca 2010 14:59    Drukuj Email

Epson_Stylus_SX125----080Epson wprowadza do sprzedaży dwie praktyczne drukarki dla użytkowników domowych – Epson Stylus S22 oferuje prostą obsługę i wysoką jakość druku tym, którzy chcą drukować dokumenty i zdjęcia na potrzeby domowe. Bardziej rozbudowany model SX125 zapewnia tę samą wysoką jakość druku i łatwą obsługę z dodatkiem funkcji skanowania i kopiowania. … 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Konica Minolta pagepro 1480MF i 1490MF
piątek, 02 kwietnia 2010 00:31    Drukuj Email

pagepro_1490MF----080Już wkrótce nieduże firmy i domowe biura będą mogły znacznie usprawnić pracę z dokumentami. Firma Konica Minolta wprowadza na rynek dwie nowe wydajne monochromatyczne wielofunkcyjne drukarki laserowe. Dzięki takim rozwiązaniom jak PC faks, skanowanie z funkcją OCR, oprogramowanie do zarządzania ustawieniami urządzenia, opcjonalny W-LAN, obsługa USB oraz praca w trybie Eco zapewniają pełną wszechstronność i niskie koszty eksploatacji. … 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 
OKI ML6300FB-SC
środa, 24 lutego 2010 21:59    Drukuj Email

oki-microline--080Drukarki igłowe OKI Printing Solutions od wielu lat cieszą się zasłużoną sławą, do tego stopnia, iż stały się synonimem niezawodności i jakości. OKI ML6300FB-SC jest przedstawicielem cenionej linii 24 igłowych drukarek, z których chętnie korzystają punkty obsługi klienta w bankach, biurach podróży, na dworcach czy w przychodniach lekarskich. Wykorzystywana jest do drukowania rachunków, biletów, pokwitowań, formularzy i dokumentów wieloczęściowych zarówno na papierze ciętym, …

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 


Strona 1 z 5