Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii w Jeleniej Górze
środa, 23 czerwca 2021

Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii w Jeleniej Górze
sobota, 23 sierpnia 2014 20:34    Drukuj Email

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza do swej galerii  przy ul. Długiej 1 na poplenerową wystawę malarstwa i fotografii ,,Przestrzeń''.

W plenerze udział wzięli artyści z regionu jeleniogórskiego oraz artyści czescy; malarze, rysownicy, graficy, fotograficy oraz twórcy posługujący się nowymi mediami.

Tematem pleneru była przestrzeń. Jak pisze Marek Wasilewski we wstępie do katalogu wystawy:
Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego. Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, który zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi.

richard kliment

Autor: Richard Kliment

 

anna jodzis

Autorka: Anna Jodzis

bogumila twardowska rogacewicz

Autorla: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz

 

zuzanna ruzickowa

Autorka: Zuzanna Ruzickova

 

ilona chvalova

Autorka: Ilona Chvalowa


Wystawa pokazana zostanie również w Czechach, w galerii Josefa Jiry Bouckuv statek w Malej Skale. Wernisaż odbędzie się 6 września o godz. 17.00.

Artyści, którzy wzięli udział w plenerze: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.


Przestrzeń. Poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii
Wystawa do 17 września 2014 roku
BWA w Jeleniej Górze, ul. Długa 1

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież