Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Aktualności Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na dwie wystawy „Robot Ant a Zoe”, „Podívej se do trávy” czyli „Robot Ant i Zoe” oraz „Zajrzyj w trawę”.
środa, 23 czerwca 2021

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na dwie wystawy „Robot Ant a Zoe”, „Podívej se do trávy” czyli „Robot Ant i Zoe” oraz „Zajrzyj w trawę”.
niedziela, 02 sierpnia 2020 22:15    Drukuj Email

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na dwie wystawy „Robot Ant a Zoe”, „Podívej se do trávy”

czyli „Robot Ant i Zoe” oraz „Zajrzyj w trawę”.
Autor: Anton Svrček z Karwiny (CR)
Wystawy będą trwać od 13.08.2020 do 11.09.2020

Ze względu na bezpieczeństwo Autora i Gości, wystawa odbędzie się bez wernisażu i spotkania z Autorem. Ale mimo to zapraszamy do Galerii, a zwłaszcza na jej stronę, Zoneramę i facebook, gdzie wystawa będzie pokazana online. A z Autorem będzie można się spotkać w przyszłym roku, podczas jego następnej wystawy w „Ciasnej”.

„Robot Ant a Zoe”, „Podívej se do trávy”,
czyli „Robot Ant i Zoe” oraz „Zajrzyj w trawę”

Było - nie było, pewnego dnia Robot Ant i jego przyjaciółka Zoe pojawili się w naszym domu. A ponieważ bardzo ich polubiliśmy, zdecydowaliśmy, że mogą z nami zostać. Współistnienie jest interesujące. My - 2 osoby dorosłe, 2 dzieci i pies, oni - 2 roboty. Kto wie, skąd się wzięli, ale myślę, że przybyli z kosmosu, aby zbadać naszą planetę. Jak widać na zdjęciach, potrafią robić wiele różnych rzeczy. Inspirujemy się nawzajem i przesuwamy granice naszej kreatywności.

Pierwsza wzmianka o Robocie Ant pochodzi z 2016 roku z pamiętnika mojej córki. Od tego czasu powstało kilka innych obrazków, głównie takich jak kartki urodzinowe czy świąteczne. Jego obecna forma, czyli wycinane miniaturowe figurki, osadzone w prawdziwym świecie, oraz jego przyjaciółka Zoe, powstały podczas niekończących się dni kryzysu koronawirusa w marcu 2020 roku. Mają go już dość i trzymajmy kciuki, aby naprawdę mogli się cieszyć pobytem na naszej pięknej błękitnej planecie.

Jastrzębie Zdrój, ul. Katowicka 17, tel. 32-4716456; +48 667542341

Robot2

 

Svrcek - 01 - Romantic river

Svrcek - 02 - The climber

 

 

Svrcek - 03 - Badminton match

Svrcek - 04 - The gardener

Svrcek - 05 - Waiting for the wind

 

 

Svrcek - 06 - Rainy day

 

Svrcek - 07 - The hairdresser

Svrcek - 08 - Going ahead

 

Svrcek - 09 - In orbit

Svrcek - 10 - Knight tournament at Kašperk castle

Svrcek - 11 - Boubín

Svrcek - 12 - The explorers

Svrcek A 01

Svrcek A 02

 

Svrcek A 03

Svrcek A 04

Svrcek A 05

Svrcek A 06

Svrcek A 07

Svrcek A 08

Svrcek A 09

Svrcek A 10

Svrcek A 11

 

Niemal wszystkie prezentowane zdjęcia chrząszczy i pająków zostały wykonane w tym roku w Parku Narodowym Szumawa (okolice Chalupská Slať i Modrava). Mikrokosmos całkowicie nas zaskoczył i ze zdumieniem obserwowaliśmy przynajmniej tę krótką chwilę ich trudnego życia.

 

W wolnych chwilach fotografuję również aparatem otworkowym i maluję (akwarelą).
Dziękuję za obejrzenie wystawy i życzę wielu inspiracji we własnej twórczości
Anton Svrček

  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
ciasna.netarteria.info/ ciasna.dl.pl
facebook.com/Galeria.Ciasna
www.zonerama.com/GaleriaCiasna

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież